Fontos győzelemmel kezdte a vb-t a hokiválogatott

A magyar hokiválogatott visszavágott a tavalyi verségért a házigazda Dél-Koreának a Divízió I-es világbajnokság nyitókörében.

A magyarok két harmadon keresztül uralták a meccset, és az utolsó játékrészben már 6:1-re is vezettek.

A záróharmadban sikerrel váltott ritmust a házigazda, és a hajrára 6:4-re felzárkózott. Az utolsó két perc koreai előnnyel indult, az ellenfél a kapusát is lehozta, ám a szépítés helyett a három gólig jutó Bartalis eldöntötte a találkozót.

Az egy évvel ezelőtti vb-n Dél-Korea saját közönsége előtt győzte le a magyarokat hosszabbítás után, a végén éppen ez a két pont hiányzott a feljutáshoz. Az akkori meccsen is nagy hátrányból, 0:3-ról állt fel a rivális, de ezúttal nagyobb előnyt szerzett Rich Cernomaz csapata.

Minden idők legerősebb Divízió I-es mezőnyében akár ki is eshet a magyar válogatott, a házigazda legyőzése után viszont elkezdhet kacsingatni az éremszerzés vagy akár a feljutás felé.

A csoport első két helyezettje jut fel az A csoportba, az utolsó kiesik. Hétfőn Ukrajna ellen folytatják a mieink.

A csoport másik meccsén az MTI tudósítása szerint Japán nagy meglepetésre 2:1-re legyőzte az olimpián hetedik Szlovéniát. További eredmény: Ausztria–Ukrajna 3:2, hosszabbítás után