Magyarország tornát nyert Magyarország előtt

A szombati nap után vasárnap is győzött a magyar női kézilabda-válogatott mindkét kerete a Kecskeméten rendezett nemzetközi felkészülési tornán.

A B jelű csapat Románia legyőzése után Angolát magabiztosan verte, végig vezettek a mieink. A szünetben háromgólos volt Szekerczés Lucáék előnye, a végén pedig tizenegy találattal győztek a mieink, akik mindössze 15 gólt kaptak, ebből a második félidőben csak ötöt.

Az A jelű válogatott gólgazdagabb találkozót játszott Romániával, a meccs elején felváltva estek a találatok. Az első játékrészben háromgólos előnyben is voltak Görbicz Anitáék, de a szünetig feljöttek keleti szomszédaink, és 15:15-tel fordultak a csapatok. A szünet után azonban sikerült ritmust váltani, Kiss Éva remek teljesítményt nyújtott a kapuban, így fokozatosan nőtt az előny. A hajrára így nem sok izgalom maradt, 30:23 lett a végeredmény. A tornát így a hatharom.hu tudósítása szerint a magyar A válogatott nyerte a B csapat előtt.

A végeredmény: 1. Magyarország 6 pont, 2. Magyarország B 4, 3. Románia 2, 4. Angola 0.