2:1-re kikapott a magyar válogatott az oroszoktól

A labdarúgó csapat először kapott ki Dárdai Pál ideiglenes szövetségi kapitány irányításával.

A magyar labdarúgó-válogatott 2:1-es vereséget szenvedett kedden az orosz csapattól idei utolsó, barátságos mérkőzésén, így először kapott ki Dárdai Pál ideiglenes szövetségi kapitány irányításával.

A Groupama Arénában rendezett találkozón három cserejátékos volt eredményes: előbb a 49. percben Szergej Ignasevics egy jobb oldali szöglet után fejelt a kapuba, majd a 80. percben Alekszandr Kerzsakov egy ziccert értékesített magabiztosan a vendégeknél, a 86. percben pedig Nikolics Nemanja állította be a végeredményt.

A magyar csapat 36 éve nyeretlen az oroszok ellen, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzte le.

Dárdai Pál az NSO tudósítása szerint kinevezésekor jelezte, csak a románok, a feröeriek és a finnek elleni tétmérkőzésekre - amelyeken összesen hét pontot szerzett végül -, illetve erre az összecsapásra vállalta a feladatot, hivatalos bejelentés viszont még nem volt az ügyben.

Jegyzőkönyv. Barátságos labdarúgó mérkőzés: Magyarország - Oroszország 1:2 (0:0). Budapest, Groupama Aréna, 5000 néző, V.: Cüneyt Cakir (török). Magyarország: Dibusz - Fiola (Poór, 57.), Juhász, Kádár, Forró - Tőzsér, Kalmár (Stieber, a szünetben) - Lovrencsics (Simon, a szünetben), Kovács (Nikolics, a szünetben), Dzsudzsák (Gyurcsó, 66.) - Szalai (Priskin, a szünetben). Gólszerzők: Nikolics (86.), illetve Ignasevics (49.), Kerzsakov (80.).