A magyar kézilabda-válogatott kikapott a vb-címvédő spanyoloktól

A magyar férfi kézilabda-válogatott 27:25-ös vereséget szenvedett Spanyolországtól az oviedói felkészülési torna első napján.

A magyar válogatott remekül kezdte a mérkőzést, átlövésekből és lerohanásokból is jöttek a gólok – Nagy László különösen aktív volt a meccs elején –, így a negyedik percben már 4:1-re vezettek a mieink, a spanyolok azonban hamar eszméltek, és öt perccel később megfordították a meccset, 5:4.

Talant Dujsebajev csapatának volt válasza, ismét a maga javára billentette a mérleg nyelvét, és a hazaiak 22. percbeli fordításától eltekintve végig vezetett az első játékrészben. Mikler Roland jól védett, bravúrokat mutatott be, támadásban pedig mindig tudtunk újat mutatni a hazaiaknak, akik a háromgólos hátrányuk után a szünet előtti másodpercekben feljöttek egy gólra, 14:15.

A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, a hétmétereseket gólra váltó Víctor Tomás vezérletével átvették a vezetést, 17:15. A játékrész első tíz percében a mieinknél nem volt kiemelkedő teljesítmény, ennek ellenére lépést tartottunk a spanyolokkal, sőt a 42. percben Lékai Máté és Ilyés Ferenc két remek összjátékának köszönhetően ismét előnybe kerültünk, 18:20.

Ezt követően azonban a vendéglátókról, különösen a Kiel irányítójáról, Joan Canellasról szólt a meccs, aki hátára vette csapatát, amely 7:1-es szériát futott. Két perccel a vége előtt Lékai Máté ziccerét hárította a nagyszerűen védő Gonzalo Pérez de Vargas, így nem tudtunk felzárkózni egy gólra, de a hajó nem ekkor úszott el, hanem amikor egymás után jöttek a rossz megoldások támadásban a félidő közepén.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Zubai Szabolcs az utolsó percekben bokasérülést szenvedett, amely után saját lábán hagyta el a pályát, de már nem tért oda vissza.

A spanyol válogatott az NSO tudóssítása szerint összességében megérdemelt győzelmet aratott, ám a mieinknek sincs oka szégyenkezni, a családi vetélkedőben Alex Dusebajevvel szemben alulmaradó Talant Dusebajev csapata megizzasztotta a világbajnoki címvédőt.

Jegyzőkönyv. Felkészülési torna, 1. forduló: Spanyolország – Magyarország 27:25 (14:15). Oviedo, 2000 néző. V: López, Ramírez (spanyolok). Magyarország: Mikler – Harsányi 1, Schuch, Nagy L. 5, Ilyés 3, Nagy K. 3, Iváncsik G. 2 (1). Csere: Szöllősi Sz. 1, Bodó 2, Ancsin, Balogh 3, Zubai Sz., Lékai 4, Varsandán Á., Császár 1. Az ellenfél legjobb dobói: Canellas 7/1, Tomás, Rivera, Rodriguez, Dusebajev 3-3.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 1:4. 8. p.: 4:4. 13. p.: 5:7. 23. p.: 10:10. 26. p.: 10:13. 33. p.: 17:15. 37. p: 18:16. 42. p.: 18:20. 48. p.: 21:21. 53. p.: 25:22. 57. p.: 26:24.