21 perc alatt egy orosházi gól Veszprémben

Az MKB-MVM lehengerlő második félidei játékának köszönhetően 35:17-re kiütötte az Orosházát.

Az előző idény fináléja óta az első mérkőzését játszotta a címvédő az NB I. rájátszásának első fordulójában, a visszatérés azonban eléggé döcögősen indult. A veszprémi klubhonlap tudósítása szerint a hetedik percig orosháziak vezettek és bár Nilssonék fordítottak, elszakadni nem tudtak ellenfelüktől, 3:2.

Olyannyira, hogy 7:5-ről is egyenlítettek, majd 8:8-nál is fej fej mellett álltak még a felek, de még a 29. percben is csak egy góllal vezetett a bajnok, 13:12. Az utolsó pillanatokat azonban rendesen megnyomták a hazaiak, Gulyás Péter ötödik góljával már először három gól volt a csapatok között, 15:12.

A szünetben alapos fejmosást kaphattak a hazaiak, hiszen óriási javulás következett be a játékban, az első vendéggólra a 38. percig kellett várni, addigra viszont a veszprémiek már 22-nél jártak, 22:13. De az orosházi vesszőfutás ezt követően sem akart véget érni, amikor lövésig jutottak és nem a kapufa hárított, akkor Alilovic volt a helyén – gyenge első félidei szereplése után az utolsó tíz percre már 46 százalékos védési mutatóval érkezett, a csapat pedig 30:13-as vezetéssel.

Az utolsó percekben aztán négyszer annyi gólt szereztek a vendégek, mint előtte 21 percig, de ezzel együtt sem sikerült szorosabbá tenniük a meccset, 35:17.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 1. forduló: MKB-MVM VKC – Orosháza 35:17 (15:12). Veszprém, 1500 néző. V.: dr. Janáky, Temesi. MKB-MVM: Alilovic – Gulyás 5, Nilsson 6, Nagy L. 2, Schuch, Terzic 2, Iváncsik G. 2 (2). Csere: Ruesga 2, Jamali 1, Rodriguez 1, Zeitz 2, Lékai 3, Marguc 6 (1), Ugalde 3, Schmid. Edző: Carlos Ortega. Orosháza: Herjeczki – Benis 6, Milovic 2, Mazic, Morva, Cemas 1, Németh L. 2. Csere: Ivanisevic (kapus), Benmiloud 1, Berta, Knezevic 1 (1), Németh G. 2, Stranigg 1, Varsandán Á. 1, Berta, Pásztor M., Szeitl. Edző: Vladan Jordovic.

Az eredmény alakulása. 3. p.: 1:2. 8. p.: 3:2. 16. p.: 5:3. 20. p.: 7:5. 21. p.: 7:7. 26. p.: 11:9. 28. p.: 13:10. 29. p.: 13:12. 49. p.: 30:13.