Gól nélküli döntetlen a görögök ellen

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 0:0-ra végzett Görögország ellen az Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjában.

Mivel a görögök pocsékul kezdték a selejtezősorozatot - egy döntetlenjük volt a találkozó előtt -, így arra számítani lehetett, hogy a három pont reményében érkeztek Budapestre. Az első félidőben nem estek egymás torkának a csapatok, egy igazán nagy helyzet volt a mérkőzésen, az Gera Zoltán nevéhez fűződik, aki a 23. percben lőtt fölé nagy helyzetben.

Nem indult jól a számunkra a második játékrész, ekkor ugyanis egy sokkal veszélyesebb görög csapat futott ki a pályára, sorra dolgozták ki a vendégek a lehetőségeket. A felvonás közepén kissé leült a meccs, ám a hajrában voltak izgalmak bőven, mind a két csapat megnyerhette volna a meccset, ám nem született gól: Pintér löketét védte a kapus, majd Nikolics lőtt az égbe pár méterről, míg a Sport24.hu híre szerint a túloldalon Kacuranisz találta el rosszul a labdát ígéretes helyzetben.

Maradt tehát a 0:0 és a pontosztozkodás, ami igazából egyik csapatnak sem olyan jó, igaz, nekünk a végelszámolásnál még jól jöhet az egy pont. A magyar válogatott maradt a csoport harmadik helyén, öt egységgel vagyunk elmaradva Romániától és néggyel Észak-Írországtól.

Jegyzőkönyv. Eb-selejtező, F-csoport, 5. forduló: Magyarország - Görögország 0:0. Budapest, 22 ezer néző. V.: Karasev (orosz). Magyarország: Király - Leandro, Kádár, Juhász, Fiola - Dzsudzsák, Elek (Pintér, 70.), Gera, Tőzsér, Stieber - Szalai (Nikolics, 68.) Szövetségi kapitány: Dárdai Pál.

Az F-csoport többi eredménye: Észak Írország - Finnország 2:1 (2:0), Románia - Ferörer-szigetek 1:0 (1:0). A csoport állása: 1. Románia 13, 2. Észak-Írország 12, 3. Magyarország 8, 4.Finnország 4, 5. Feröer-szigetek 3, 6. Görögország 2 ponttal.