A Veszprém döntetlent játszott Nekcsén

A Telekom Veszprém 29:29-es döntetlent játszott Nekcsén a SEHA-liga vasárnapi játéknapján.

A Varasdon a PPD Zagrebtől elszenvedett 27:23-as vereség után nem volt sok idő a sebek nyalogatására, egy nappal később újabb megméretés várt a SEHA-ligában a Veszprémre.

Hazai pályán 27:23-ra nyert a magyar bajnok a Nexe ellen, és most is jobban kezdett, a szünetben öt góllal vezetett, 13:18.

A fordulás után azonban magára talált a hazai csapat, negyedórával a vége előtt utolérte ellenfelét, majd a vezetést is átvette, 23:22. A hajrában a zágrábiak ellen is jól játszó Dragan Gajic vezérletével fordított a Veszprém. A győzelem mégis kicsúszott a vendégek kezei közül, az NSO tudósítása szerint a Nexe az utolsó pillanatokban hétméteresből egyenlített.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-liga: NEXE Nasice (horvát) – Telekom Veszprém 29:29 (13:18). Nekcse, 1200 néző. V.: Metalari, Nikolovszki (macedónok). NEXE: Vesligaj – Gadza 1, Eter 7, Zrnic 3 (3), Barasic 1, Srsen 3, Ivankovic 1. Csere: Lorger (kapus), Pavletic 3, Sakic 2, Halilkovic 3, Vegar 1, Nenadic 1, Herceg 3. Edző: Hrvoje Horvat. Telekom: Borbély – Gajic 6 (1), Nagy L. 2, Nilsson 7, Lékai 2, Ilics 5, Iváncsik G. 1. Csere: Mikler (kapus), Kopljar, Marguc, Ch. Rodríguez, Ancsin 2, Terzic, Sulic 4, Ligetvári. Edző: Xavier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2:2. 15. p.: 7:11. 20. p.: 10:12. 38. p.: 19:19. 43. p.: 21:21. 49. p.: 23:22. 55. p.: 27:26. 59. p.: 27:29.