Most Brazília sír, kikaptak a kézilabdázók

Egy góllal alulmaradt a női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a brazil válogatott, a spanyolok léptek tovább.

Nem jutott a legjobb négy közé a brazil női kézilabda-válogatott a hazai rendezésű világbajnokságon.

Ha azt vesszük, hogy az ellenfél a két éve is a legjobb négy közé kerülő Spanyolország volt, nem meglepetés az eredmény, ám a hazai csapat nagyszerűen menetelt ezidáig a tornán (a többi közt megverték a franciákat is).

Most nem sikerült a bravúr a több, Magyarországon légióskodó játékost felvonulató hazai együttesnek, mert a spanyolok már a meccs elején elhúztak, a dél-amerikaiaik pedig csak futottak az eredmény után.

Ami a többi meccset illeti: továbbmentek a norvégek, a franciák és a dánok.

Az eredmények: Franciaország - Oroszország 25:23 (13:12), Dánia - Angola 28:23 (15:11), Norvégia - Horvátország 30:25 (12:16), Spanyolország - Brazília 27:26 (19:17).

Az elődöntő párosítása: Franciaország - Dánia, Norvégia - Spanyolország.