Nem volt ellenszer a gólzápor elhárítására

A női kézilabda NB I. alapszakaszának második "félidei" első fordulójában percek alatt döntöttek a Győri Audi ETO játékosai.

A veszprémiek az első fordulóban hazai pályán csak hét góllal kaptak ki a bajnoki címvédőtől (27:34), most viszont már a nyolcadik percben nyolcgólos hátrányban voltak. Annak ellenére, hogy Farkasék az elején többször is emberelőnybe kerültek.

Katrine Lunde Haraldsent végül Bulath Anita tudta felavatni – akinek egy hétméteresét korábban már kivédte a norvég kapus –, a kilencedik percben.

Nagy változást azonban ez sem hozott, az ETO átrobogott a veszprémieken, amit az egy félidő alatt szerzett 24 gól jól jelez.

Mindezt ráadásul melegítőben nézte Heidi Löke, a világklasszis norvég beálló ugyanis a NemzetiSport.hu szerint kisebb bőrgyógyászati beavatkozás miatt ezúttal nem játszott.

A második félidőben már csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a végén. A győri játékosok egymással vívtak gólpárbajt, végül 44:26-ra nyertek a sérülések, betegségek miatt a néhány fiatalját is szerepeltető ellenféllel szemben.

Jegyzőkönyv. Gy. Audi ETO - V. Barabás KC 44:26 (24:10). Győr, 2 ezer néző. V.: Hargitai, Markó. Audi ETO: Haraldsen - Radisevics, Lekic, Görbicz, Hornyák Á., Amorim, Vérten. Csere: Pálinger (kapus), Tóth, Planéta, Löke, Kovacsics, Orbán, Gros. Edző: Karl-Erik Böhn. Barabás KC: Kiss - Azari, Mayer Sz., Emberovics, Bulath, Farkas, Mayer M. Csere: Lengyel, Hrankai (kapusok), Szabadfi, Borkowska, Hornyák D. Edző: Gyurka János. A legjobb lövők: Görbicz 9, Radisevics 8, Orbán 6, ill. Hornyák D. 6, Azari, Bulath 5-5, Mayer, Farkas 4-4.

További eredmények: Békéscsaba - Ferencváros 29:28 (15:15), Dunaújváros - Siófok 27:32 (10:17).