Keretbe foglalta barcelonai vendégjátékát a Milan

Az AC Milan az utolsó percben egyenlített, s játszott 2:2-t a címvédő FC Barcelona otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének első játéknapján.

A Nou Campban rendezett találkozón már az első percben vezetést szerzett a Milan, s egészen az első félidő hajrájának kezdetéig magabiztosan őrizte előnyét, ám Pedro egyenlíteni tudott a 36. percben. A fordulás után gyorsan vezetést szerzett a hazai csapat Villa szabadrúgásgóljával, s a folytatásban sokkal jobban játszott a milánóiaknál, ám sorra elrontotta helyzeteit, az olaszok pedig egy szöglet után akkor egyenlítettek, amikor a Barcelonának már nem maradt esélye a győzelem megszerzésére.

A nap egyik legnagyobb meglepetését a Tőzsér Dánielt és Köteles Lászlót végig a pályán tudó belga Genk okozta, miután gólnélküli döntetlent játszott a vendég Valenciával. Szintén az E csoportban a Chelsea hazai pályán 2:0-ra legyőzte a Leverkusent.

Az F csoport rangadóján is döntetlen született, miután a német bajnok Borussia Dortmund hazai pályán a hajrában egyenlített az Arsenal ellen. Ebben a kvartettben a francia Olympique Marseille állt az élre, miután 1:0-ra nyert a görög Olimpiakosz otthonában.

Az Európa Liga címvédője, az FC Porto győzelemmel kezdte BL-szereplését, méghozzá az ukrán Sahtar Donyeck ellen, melyből két játékost is kiállított a játékvezető.

Meglepetésnek számít Huszti Szabolcs csapatának, az orosz bajnok Zenitnek ciprusi veresége is: a szentpéterváriakat az APOEL Nicosia verte 2:1-re. Huszti nem lépett pályára.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló. E csoport: Chelsea (angol)- Bayer Leverkusen (német) 2:0 (0:0), Genk (belga)- FC Valencia (spanyol) 0:0.

F csoport: Olimpiakosz Pireusz (görög)- Olympique Marseille (francia) 0:1 (0:0), Borussia Dortmund (német)- Arsenal (angol) 1:1 (0:1).

G csoport: FC Porto (portugál)- Sahtar Donyeck (ukrán) 2:1 (1:1), APOEL Nicosia (ciprusi)- Zenit (orosz) 2:1 (0:0)

H csoport: FC Barcelona (spanyol)- AC Milan (olasz) 2:2 (1:1), Viktoria Plzen (cseh)- BATE Boriszov (fehérorosz) 1:1 (1:0).