Az emlékezés elhomályosította a fölényes veszprémi diadalt

A bajnoki címvédő Veszprém könnyed játékkal, magabiztosan diadalmaskodott vendége, a Kecskemét felett.

A meccset megelőzően a Veszprém Aréna előtt 30 galambot engedtek el a hazai csapat tagjai arra emlékezve, hogy 2009-ben meggyilkolt társuk, Marian Cozma szombaton lett volna harmincéves. A csendes megemlékezést a Veszprém Kézilabda Fan Club szervezte. Az MKB Veszprém játékosai 26 fehér és négy fekete galambot engedtek szabadon a Cozma-emlékműnél, a galambok Cozma becenevére, a Madárkára utaltak.

A megemlékezés hangulata egy időre elaltatta az NB-es férfi kézilabda meccs elején a házigazdákat. Némi meglepetésre az alföldi együttes eleinte nagyszerűen tartotta magát. Mi több: az első negyedórában kétszer is kiegyenlítette a hátrányát. 7:7 után azonban - némi szerkezeti módosítás után - előbb 13:10-re, majd a félidő hajrájában már hét góllal elhúzott a két szélső villámgyos akciókból elért góljaival a bajnokcsapat, 18:11.

Fordulás után a 38. percben már tízre nőtt a különbség a két együttes között, 21:11. A mérkőzés háromnegyedénél (45. perc) már tizenkettő volt közte, 27:17. A következő hazai gól bizonyára sokáig emlékezetes lesz Iváncsik Tamás számára, aki ekkor érte el veszprémi pályafutása 300. találatát! Tíz perccel a vége előtt tizennégyre nőtt a különbség, ami a végére 35:22-re módosult.

Jegyzőkönyv. MKB Veszprém KC – Kecskeméti KSE 35:22 (18:11). Aréna, 2000 néző. V.: Bacs, Bán. MKB: Alilovic – Gulyás, Nagy L., Sulic, Rodriguez, Terzic, Iváncsik G. Csere: Fazekas (kapus), Laluska, Jamali, Vilovszki, Perez, Iváncsik T., Ugalde, Priczel. Edző: Carlos Ortega. Kecskemét: Kiss O. – Vancsics, Rossosi, Cifra, Atsushi, Varsandán, Temesvári. Csere: Árki (kapus), Tóth, Kupcsik, Kun, Majoros, Szilágyi. Edző: Avar György. A legjobb dobók: Gulyás 7, Iváncsik G. 5, Vilovszki, Perez 4-4, ill. Vancsics 5, Varsandán 5 (1), Rossosi 4.