A Baselt is legyőzte a Videoton

A fehérváriak három forduló után a G-csoport második helyén állnak.

A hazaiak rögtön a találkozó elején vezetést szereztek Schär öngóljának köszönhetően. A 15-szörös svájci bajnok nemrég kinevezett vezetőedzője, Murat Yakin letámadásra szólította fel játékosait, ennek köszönhetően a Basel már 35 méterre a hazai kaputól megállította a fehérvári próbálkozásokat, de igazi gólhelyzetig nem jutott el. A 25. perctől aztán kissé szabadult a szorításból a Videoton, és ha eljutott a vendégek tizenhatosáig, akkor veszélyt jelentett. Sőt, első szögletéből növelte is előnyét, Marco Caneira talált a svájci kapuba. A félidő hátralevő részében nagy nyomás alatt tartotta a Videoton kapuját a Basel, de Bozovic rendre a helyén volt.

Fordulás után a Stop.hu tudósítása szerint továbbra is a vendégek irányítottak, de közel sem tudtak olyan erőteljesen támadni, mint az első játékrészben. Paulo Sousa együttese rendkívül szervezetten és hősiesen védekezett, így a Basel csak szépíteni tudott a hosszabbításban.

Jegyzőknyv. Európa Liga, harmadik forduló: Videoton FC - Basel (svájci) 2:1 (2:0). Székesfehérvár, 9800 néző, vezette: Miroslav Zelinka (cseh). Gólszerzők: Schär (2., öngól), Caneira (32.), illetve Schär (91.).