Döntetlennel kezdték a hazai Eb-selejtezőt

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott 1:1-re végzett Bulgária csapata ellen.

A korosztályos Európa-bajnoki selejtezősorozat hazai csoportjában, Telkiben zajló mérkőzésen ugyan az első kapura tartó lövést Tszonev révén a bolgárok engedték el, de Nagy Gergő védett. Idővel viszont átvette az irányítást a Mészöly Géza irányította magyar csapat. A kemény, harcos játékban komoly helyzet nélkül is sikerült megszerezni a vezetést: félóra elteltével Szécsi a bal oldalról tört befelé, és nagyszerű lövéssel talált a hosszú felsőbe, 1:0. A gól után egyértelműen a hazaiak uralták a játékot, több kecsegtető lehetőséget is kialakítottak a szünetig.

A fordulás után azonban azonnal egyenlítettek a vendégek. Egy jobbról jövő labdánál Szilvási rosszul helyezkedett, Petkov pedig közelről kihasználta az adódó lehetőséget, 1:1. Küzdelmes játék után a hajrában a Hatharom.hu tudósítása szerint hiába hajtott mindkét csapat nagy lendülettel a győztes gólért, az nem született meg. Így végül döntetlennel kezdődött a bolgárok és a veszprémből (nápolyi kerülővel) keretbe került Novothny Somáék számára a torna.

Jegyzőkönyv. Magyarország - Bulgária 1:1 (1:0). Telki, 100 néző. Magyarország: Nagy G. - Botka (Kocsis, 74.), Szilvási, Zsirai, Hangya - Pintér - Farkas, Lőrinczy (Kalmár, 60.) - Kleinheisler, Novothny (Varga, 68.), Szécsi. Szövetségi kapitány: Mészöly Géza. Gólszerzők: Szécsi (31.), illetve Petkov (46. percben).

A csoport másik mérkőzése Tatabányán: Ausztria-Andorra 9:0(3:0).