Bronzérmes a női kézilabda-válogatott

Az Európa-bajnoki cím kétszeri hosszabbítás után Montenegró javára dőlt el.

Az első félidőben kétgólos előnyt megszerző magyar válogatott jószerével végig vezetett a mérkőzésen. Pedig a 13. percben a szerbek 9:6-ra húztak el. Két Tomori Zsuzsa és egy Réde-Soós Viktória gól után Görbicz Anita a 17. percben büntetőből egyenlített, 10:10. Újabb két Tomori gól után már 12:11 állt az eredményjelzőn, ami egy 6:2-es magyar sorozatot jelentett.

A második játékrészben már három góllal is vezettek a mieink, a kétgólos előny szinte állandósult. A végjátékban azonban ismét megremegtek a magyar kezek és lábak. Három perccel a rendes játékidő vége előtt két góllal vezettek a mieink, ám támadásban hibáztunk. Popovics és Pop-Lazics egy-egy góljával egyenlítettek a szerbek, majd Rédei-Soós találatára Ognjenovics válaszolt (33:33).

A hosszabbításban Rédei-Soós és Kovacsicz Mónika a hátán vitte a csapatot, végül Görbicz Anita hatodik értékesített hétméterese után Szekeres Klára találatával dőlt el a mérkőzés sorsa, 40:37.

Jegyzőkönyv. Magyarország - Szerbia 41:38 (21:19, 33:33, 36:37). Gólszerzők: Rédei-Soós 9, Tomori 8, Görbicz 6(6), Kovacsicz 3, Szamoránsky 3, Szekeres 2, Szucsánszki 3, Vincnze 3, Vérten 2, Bódi 1, ill. Filipovics 7, Ognjenovics 7(1), Lekics 7(2), Popovics 4, Dmitrovics 3, Erics 3, Damnjanvics 2, Milosevics 2, Nisavics 1, Pop-Lazics 1, Krpez 1.

A döntőben (kétszeri hosszabbítás után!): Montenegró - Norvégia 34:31 (12:11, 24:24, 28:28). Végeredmény: 1. Montenegró, 2. Norvégia, 3. Magyarország, 4. Szerbia.