Tisztes helyállás a bajnokjelölt ellen

Két negyedet is megnyert Törökbálinton a VESC!

A férfi kosárlabda NB I/B-ben decemberről, a tizedik fordulóból elmaradt összecsapást pótolt a listavezető MTK, valamint a Veszprémi Egyetemi SC. A helyiek jelenlegi (a veszprémiek korábbi) szakvezetője, Molnár István alaposan feltérképezte egykori tanítványai játékát: a múlt forulóban megtekintette a SMAFC elleni győzelmüket.

Jó tempóban kezdett a két együttes, bőven hullottak a kosarak és nem kis meglepetésre az első tíz percben minimális előnyt szerzett a vendégegyüttes, 21:23.

A második etapban aztán feljavult a hazaiak védekezése (romlott a bakonyiak dobószázaléka) és az ekkori a hétpontos sikerükkel 46:38-as vezetésnél térhettek a félidei pihenőre.

A harmadik negyedben a törökbálintiak újabb egy pontot vertek a meglepően jó teljesítmény nyújtó veszprémiekre, 18:17.

Az utolsó játékrészben is felváltva estek a kosaralak, de ezúttal fordított eredménnyel: 17:18.

Ezzel az eredménnyel a VESC egy komoly erőpróbának számító meccsen jutott túl, a jövőre nézve bíztató jelekkel.

Jegyzőkönyv. MTK-Törökbálint - VESC 81:73 (21:23, 25:15, 18:17, 17:18). Törökbálint, 200 néző. MTK: Szarvas, Wehner, Mercza, Baross, Spiriev. Csere: Bihari, Radovics, Fülöp. Edző: Molnár István. VESC: Kováts, Nagy, Szabó, Horváth, Oltárczy. Csere: Czakó, Fehér, Sefcsik. Edző: Kovács Nándor. A legjobb dobók: Bihari 23, Wehner 17, Szarvas 13, ill. Kovács 19, Oltárczy 16, Szabó 14.