Alapos verés a Hidegkuti-stadionban

A labdarúgó NB II. nyolcadik fordulójában az MTK-nál csak küszködött a Veszprém FC.

Meglehetősen hamar eldőlt a mérkőzés sorsa: a harmadik percben a nyurga Tischer, öt perccel később Nikházi talált a veszprémiek hálójába. Ettől kezdve fel volt adva a labda: kitámad-e a VFC az esetleges pontszerzés érdekében, vagy igyekszik zártan védekezni a nagyobb arányú vereség elkerülése érdekében. A félóra elteltével bekapott harmadik gól azonban végleg megpecsételte a sorsukat, 3:0.

Szünet után, a 62. percben Alex révén sikerült a szépítés (3:1), s ekkor felcsillant némi remény egy kielégítőbb eredményre. Öt perccel később azonban Csiki már másodszor is mattolta Kádárt. Ezért a 69. percben Gomez és Nikolin révén kettős cserét hajtott végre Vágó Attila, majd röviddel később Czvetkót is pályára küldte. A hajrá azonban így is a kék-fehéreké volt, a 90. percben a harmadik gólját ünneplő Csiki állította be a végeredményt, 5:1.

Jegyzőkönyv. MTK - Veszprém FC 5:1 (3:0). Hidegkuti-stadion, 400 néző. V.: Radványi. MTK: Hegedüs - Wolfe, Vukmir, Szekeres, Zsidai (Gál) - Ladányi, Frank (Könyves), Nikházi, Kanta - Tischler (Vass), Csiki. Edző: Garami József. VFC: Kádár - Garai, Hegedüs, Lang, Bosnjak (Gomez) - Thiago (Nikolin), Hevesi-Tóth, Molnár, Ihász - Novothny (Czvetko), Alex. Edző: Vágó Attila. Gólszerzők: Csiki 3, Tischler, Nikházi, ill. Alex.

A csoport többi eredménye: Kozármisleny - Tatabánya 2:1, Videoton PA - Szigetszentmiklós 0:1, FC Ajka - Baja 0:0, Budaörs - Győr II. 1:0, Dunaújváros - Paks II. 1:3, Gyirmót - Sopron 2:0, BKV Előre - Ferencváros II. 2:3.

A bajnokságban az MTK vezet 21 ponttal, az FC Ajka 14 ponttal a hatodik, a Veszprém FC 10 ponttal a kilencedik helyen áll.