A Barabás-lányok kitettek magukért

A női kézilabda NB I. rájátszásában a veszprémiek visszavágtak korábbi vereségükért.

A női kézilabda NB I-ben az idegenben elszenvedett vereség visszavágására készült a bakonyi együttes. Az első időszakban felváltva estek a gólok, negyedóra elteltével 7:7-et mutatott az eredményjelző tábla. Ettől kezdve a feljavult védekezésnek köszönhetően fokozatosan elhúzott a Barabás és a 22. percre négygólos előnyre tett szert, 11:7. Mintegy ötpeces gólszünet következett, majd a gólerős Schatzl és Bárány találata után már hat volt közte, 13:7!

Fordulás után további két góllal még növelte is előnyét a házigazda együttes. 15:8 után azonban alaposan megváltozott a játék képe: a fehérváriak a sorozatban lőtt öt góllal feljöttek, 15:13. A vendégek egyre jobban melelendültek, s az 53. percben már csak egy vólt volt a hátrányuk, 20:19. Idegölő percek következtek, amelyben azonban a veszprémi lányok bizonyították tehetségüket, taktikai érettségüket, akarásukat és végül háromgólos győzelmet arattak jó nevekből álló ellenfelükkel szemben.

Jegyzőkönyv. V. Barabás DT KC – Fehérvár KC 23:20 (13:7). Veszprém, 100 néző. V.: Hargitai, Markó. Barabás: Vig – Hosszu, Tóth E., Planéta, Bárány, Tóth G., Schatzl. Csere: Takács B., Pelczéder, Palotás, Gulyás V. Edző: Róth Kálmán. Fehérvár: Szikora – Azari, Emberovics, Horváth B., Tilinger, Triscsuk, Vaszari. Csere: Siti E., Németh K., Májer K.. Edző: Pal Oldrup Jensen. A legjobb lövők: Schatzl 7, Takács B. 4, Planéta, Tóth G. 3-3, ill. Tilinger 7, Horváth B. 4, Vaszari 3.