Kimaradt az időn túli hetes, iksz az osztrákokkal

Az első komoly erőpróba várt a házigazda magyar férfi kézilabda-válogatottra az U19-es világbajnokságon, a D-csoport 3. fordulójában az osztrákok voltak az ellenfelek.

A kiélezett találkozó a hajrában dőlt el, amikor a mieink számára felcsillant a győzelem esélye, de kimaradt az időn túli hetes, így 20:20-as döntetlen lett a vége.

Az első félidőben nem szórták meg magukat a csapatok, az elején

Kovács Péter együttese tudott elmenni két góllal, majd az osztrákok, a szünetre azonban 8:8-as döntetlennel vonulhattak a felek.

A második játékrész elején a kiválóan védő Kristian Pilipovicnak is köszönhetően három góllal megléptek az osztrákok, a félidő felére azonban sikerült fordítania (12:13) a mieinknek. A végig kiélezett találkozón 17:17-nél kezdődött az utolsó öt perc, amelyben mindkét együttes játszott emberhátrányban, az utolsó percben pedig a magyar csapat támadhatott a győzelemért. Sikerült hetest is kiharcolni, azt viszont Kovacsics Péter kihagyta, így 20:20-as döntetlennel zárult a meccs. Szerdán a németek ellen még nehezebb találkozóra van kilátás.

Jegyzőkönyv. U19-ES férfi kézilabda vébé, 3. forduló: Ausztria – Magyarország 20:20 (8:8). Érd, 200 néző. V: Johansson, Kliko (svédek). A legjobb magyar lövők: Bujdosó, Faluvégi, Fekete 4-4, Bohács 3, Törteli 2.

A többi eredmény ebben a csoportban: Norvégia – Venezuela 40:16 (21:7), Németország – Gabon 43:12 (22:7).

A D-csoport állása: 1. Németország 6 (+65), 2. Magyarország 5 (+34), 3. Norvégia 4 (+19), 4. Ausztria 2 (+13), 5. Gabon 0 (–58), 6. Venezuela 0 (–73) ponttal. Az első négy helyezett jut tovább az egyenes kiesées szakaszba.