Ehingeni döntőben a Veszprém

Bejutott a döntőbe az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata az Ehingenben zajló Sparkassen-kupán.

A szombat délelőtti, CO Zagreb elleni hatgólos (32:26) győzelem után este a Vive Tagi Kielcével 31:31-es döntetlent játszott Carlos Ortega csapata – számolt be róla az NSO híre szerint a klub hivatalos honlapja.

A lengyel bajnok az első félidő közepén elhúzott, és hatgólos előnyre tett szert, a Veszprém közelebb zárkózott, de egyenlíteni csak az utolsó percben sikerült. A Kielce azonban ismét megszerezte a vezetést, és az Ortega-csapatnak 15 másodperce maradt. Két másodperccel a vége előtt Denis Buntic durván szabálytalankodott Renato Sulicsal szemben, amiért kiállítást kapott, Sulicot pedig percekig ápolták. A szabaddobást végül Nagy László bedobta, így alakult ki a 31:31-es végeredmény.

A döntőben a Császár Gábort is a soraiban tudó PSG lesz az ellenfél, a finálé vasárnap 15.45 órakor kezdődik.