Negyedik hely a foci Balaton Kupán

Női válogatottunk a bronzmeccsen 3:1-es vereséget szenvedett a csehektől.

A mieink a szlovákok elleni 2:1-es vereség után a cseh válogatott ellen zárták a Balaton Kupa küzdelmeit, a tét a torna harmadik helyének megszerzése volt. A csehek jól kezdtek, és már a 6. percben megszerezték a vezetést, egy szöglet után Szőcs Réka kiütötte a labdát, amire Petra Davisova csapott le, és 10 méterről a hálóba lőtt, 0:1. Az első negyedóra után kiegyenlítetté vált a meccs, sőt átvettük az irányítást, Pádár Anita távoli lövésével és Vágó Fanni szöglet utáni fejesével közel jártunk az egyenlítéshez.

A második félidőt is támadó szellemben kezdte Vágó Attila együttese, a meccs helyzetét a 74. percben hagytuk ki, amikor Sipos Lilla fordult kapura, maga mögött hagyta a védőket, de a kimozduló kapusba lőtt a labdát. A hajrához közeledve kitámadtunk, a csehek pedig kihasználták a fellazult védelem okozta sebezhetőségünket, a 78. percben egy kontra végén Adela Pivonkova duplázta meg az előnyüket (0:2), majd egy újabb ellentámadásból Divisova megszerezte a harmadik vendéggólt is, 0:3. A 88. percben Kaján Zsanett látványos góllal szépített, 16 méterről lőtt a jobb felső sarokba, beállítva az 1:3-as végeredményt.

A Balaton Kupát az MLSZ hinllapja szerint a szlovák válogatott nyerte, miután rendes játékidőben 1:1-re végzett a lengyelekkel, majd tizenegyesrúgásokkal 5:3-ra győzött.