Spanyol siker Debrecenben

Vereség a világbajnok spanyol kézilabda-válogatott ellen.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29:24-re kikapott a világbajnok spanyoloktól a januári Európa-bajnokságra készülő csapatok barátságos mérkőzésén Debrecenben.

A két együttes azonos csoportban szerepel majd a kontinensviadalon, mégis sikerült rábírni a spanyolokat a felkészülési összecsapásra, amelyet telt ház, csaknem 6500 néző előtt rendeztek a Főnix-csarnokban.

Jól kezdtek a vendégek, elléptek 3:1-re, ám a 14. percben Nagy László révén sikerült egyenlíteni (6:6). A kapus Tatai remeklésével és a szélvészgyors Lékai beállásával 13:12 lett, de a szünet előtt egyenlítettek a spanyolok.

A második félidőben váltott vezetéssel haladtak előre a csapatok, majd negyedórával a vége előtt Montoro vezérletével 20:23-ra módosult az állás. A későbbiekben sem csökkent az ellenfél lendülete, 27:21-es spanyol vezetésnél Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért, de a különbséget a TotalSport.hu tudósítása szerint már alig tudta csökkenteni a magyar együttes.

Jegyzőkönyv. Magyarország - Spanyolország 24:29 (13:13). Debrecen, 6500 néző. V.: Brunovszky, Canda (szlovákok). Az eredmény alakulása. 7. perc: 3:4. 14. p.: 6:6. 19. p.: 8:7. 27. p.: 11:11. 29. p.: 13:12. 33. p.: 15:14. 38. p.: 17:19. 44. p.: 20:21. 50. p.: 21:24. 53. p.: 21:27. A legjobb magyar lövők: Császár 5 (2), Nagy L., Ancsin 3-3.