Az a meglepetés, hogy nem volt meglepetés

Megszületett a Barabás-lányok őszi első hazai győzelme, sikerrel őrizték első félidei előnyüket.

A női kézilabda NB I. harmadik fordulójából halasztott mérkőzésen a tizedik helyezett veszprémi együttes a hetedik helyen tanyázó Érd gárdáját fogadta. A helyiek dobták az első gólt, majd 4:1 arányban elhúztak. Szabó Edina, az érdiek szakvezetője ekkor időt kért, de ennek eredményeként csupán egy találatot értek el, majd Róth Kálmán, a helyiek edzője is a time-táblért nyúlt. "Tanácsadásának" meg is lett az eredénye: a fiatal hazai gárda ötgólos előnyre tett szert, 11:6. Ujabb érdi időkérés után sem változott a küzdelem képe, mert a szünetben már hat volt közte: 14:8.

Fordulás után nagy lendülettel kezdett az Érd, s ennek következtében hármat ledolgoztak a hátrányukból, 14:11. Ettől kezdve felváltva estek a gólok. 18:14-él Róth Kálmán - nyilván elégedetlen volt lányai teljesítményével - ismét tanácskozásra hívta tanítványait. Ebben az időszakban Szemerey kapus nagyszerű teljesítménye tartotta a lelket a Barabásban. A hajrában többször is emberhátránybe kerültek a hazaiak - így is fejezték be meccset! -, ennek ellenére Takács jegyezhette az utolsó találatot, 22:20. Ha kicsit késve is, de megszületett az első hazai győzelem.

Jegyzőkönyv. V. Barabás DT KC – Érd 22:20 (14:8). Veszprém, 250 néző. Vezette: Natkai, Szalay. Barabás: Szemerey – Kokas, Planéta, Takács, Tóth E., Tóth G., Pelczéder. Csere: Pásztor (kapus), Kurucz, Hajtai, Marincsák, Vesztergombi, Kiskartali. Edző: Róth Kálmán. Érd: Oguntoye – Kovács A., Vukcevics, Szekeres, Triscsuk, Klivinyi, Schatzl. Csere: Gridnyeva (kapus), Koren, Kisfaludy, Wolf, Balog, Bognár. Edző: Szabó Edina. A legjobb dobók: Tóth E. 9, Takács 6, Pelczéder, Kurucz 2-2, ill. Koren 7, Kovács A. 4, Wolf 3.