Szoros első félidő, henger a másodikban

Tatai József öt gólja nagyban hozzájárult a veszprémi győzelemhez.

A futsal NB I. 16. fordulója hazai győzelmet ígért: a veszprémiek biztos győzelmet arattak az első "tavaszi" fordulóban, s ötödikként fogadhatták a kilencedik vendég együttest, s hajdúsági egyetemistákat.

Némi meglepetésre a DEAC korántsem kezdett megilletődött ellenfélként, kontráik életveszélyesek voltak. A 8. percben eladott hazai labdával a vezetést is megszerezték, 0:1. Ezt követően a 11. minumtumban egy perc alatt kétszer is rezdült a vendégek hálója, 2:1. Továbbra is a helyiek kezdeményeztek, azonban újabb eladott labdával váratlanul kiegyenlítettek a debreceniek, 2:2. A félidő vége előtt Tatai második találata azonban némileg megnyugtatta Madarász János csapatát, 3:2.

Fordulás után ugyan még egyszer egyenlítettek a vendégek, azonban beindult a veszprémi henger. Az egyre gyengébb ellenállást tanúsító vendégek ellen (a nagy kedvvel játszó Tatai és a Boromissza-testvérek révén) egyre jobban elhúzott az FCV, 6:3. Gyors gólváltás (egy-egy gól ide-oda: 7:4) után egyre jobban felbomlott a vendégek korábban viszonylag jól szuperáló hadrendje. A Tatai ellen elkövetett sokadik szabálytalanság után, majd a kispadról is kiállítottak a játékvezetők játékost. Ezeket a fegyelmezetlenségeket a Madarász-legények keményen büntették, ami végül gólzáporos, hatgólos veszprémi győzelmet eredményezett.

Jegyzőkönyv. Futsal NB I, 16. forduló: 1. FCV – DEAC Futsal Club 11:5 (3:2). Veszprém, 400 néző. V.: Kovács G. (Rózsa, Stumpf). VFC: Sárdi – Bényi, Tar, Marton, Boromisza D. Csere: Tatai, Boromisza G., Gulyás, Szabadfi, Finta, László. Edző: Madarász János. Debrecen: Szalánczi – Angyalos, Berecz, Nagy I, Fekete. Csere: Nagy Zs., Fábri, Kiss A., Juhász. Vezetőedző: Darányi Antal. Gólszerzők: Tatai (11., 20., 24., 32., 39.), Boromisza G. (11., 26.), Finta (27., 31.), Boromisza D. (24.), Marton (39.), ill. Berecz (14., 30.), Nagy Zs. (8.), Nagy I. (21.), Angyalos (27.). Piros lap: Berecz (31.), Nagy Zs. (31.)