Nagy csaták után francia-dán meccs a döntőben

Beigazolódott a papírforma a férfi kézilabda Európa-bajnokság elődöntőiben, Franciaország és Dánia jutott tovább.

Az ötödik helyért játszott mérkőzést a lengyelek nagyrészt uralták, az utolsó negyedében azonban nem tudtak megfelelően koncentrálni. Kiélezett harcra kényszerültek Izland ellen, amiben a végén a skandinávok szerencsésebbek voltak, így nyertek.

Az első elődöntőben Franciaország sokkal jobban kezdett, főleg a védekezés működött és Omeyer remekelt a kapuban, a második negyedórában viszont fejben kiengedtek egy kicsit, ezt pedig a spanyolok gyorsan kihasználták és fordítottak. A szünet után megint odatették magukat Karabaticék, és szűk tíz perc alatt újra előnybe kerültek. A fölényt azonban nem igen tudták növelni, Aguinagalde vezetésével meccsben tartották magukat a déliek. De csak az 55. percig, amikor Karabatic, Forte és Abalo góljaival el tudták dönteni a találkozót a franciák. Az előzetes tippek bejöttek a meccsen, hiszen Julen Aguinagalde teljesítette az elvárásokat, egész pontosan 5 gólt szerzett.

A házigazdák Horvátország ellen játszottak idegőrlő mérkőzést. Landin parádézott a kapujukban, a másik oldalon viszont Alilovic nagyon gyengén teljesített, ahogy az egyik legjobb horvát fegyver, a szélsőjátékuk sem működött. Voltak azonban hibák a skandinávoknál is, így némi játékvezetői segítségre is szükségük volt az előny folyamatos megtartásához. A véghajrában aztán szerencsésebbek voltak Mikkel Hansenék, illetve elég jól működött ahhoz a védekezésük, hogy előrébb maradjanak és meg is nyerjék a találkozót.

A hatharom.hu tudósítása szerint a döntőben tehát dán-francia párharc, a bronzmeccsen pedig spanyol-horvát összecsapás lesz.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Európa-bajnokság, elődöntők: Franciaország - Spanyolország 30:27 (12:14), Dánia - Horvátország 29:27 (13:15). Az 5. helyért: Izland - Lengyelország 28:27 (13:16).