A vártnál jóval szorosabb mérkőzés

A bajnokcsapat egy ideig csak futott Csurgón az eredmény után.

Az NB I-es férfi kézilabda bajnokság hétközi mérkőzésén a Veszprém Nagy László, Iváncsik Tamás és Carlos Ruesga nélkül állt ki, és bizony az első félidőben igencsak döcögött a szekere. A lelkes csurgóiak – akik két hete kis híján pontot szereztek a Szeged ellen – jó védekezésükkel és Piotr Wyszomirski bravúrjaival 10:5-re elhúztak. Három gyors Momir Ilics-gól aztán lehűtötte valamelyest a kedélyeket, ám a szünetre 15:13-as előnnyel a hazaiak vonulhattak.

A fordulás után beindult a veszprémi henger, a 47. percben 25:19-re már a címvédő vezetett. A Csurgó a hátralevő időben többször felzárkózott három gólra, de a Veszprém az NSO tudósítása szerint már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Jegyzőkönyv. CsKK - MKB-MVM Veszprém 26:31 (15:13). Csurgó, 1500 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P. CsKK: Wyszomirski - Aguirrezabalaga 5, Savic 6, Puhovszkij 5, Grebenár 2, Szöllősi 2, Gazdag 3. Csere: Miklós (kapus), Herbert, Borsos, Oláh 1/1, Pordán, Lele 1, Országh 1, Nagy. Edző: Imre Vilmos. Veszprém: Fazekas - Gulyás 5, Mocsai 2, Ch. Rodriguez 2, Terzic, Sulic 6, Iváncsik G. Csere: Alilovic (kapus), Vilovski, Schuch, Ilic 9/2, Jamali 4, Ugalde 3. Edző: Carlos Ortega.