Fontos pontokat bukott a Barabás a Viharsarokban

A rájátszásban az alsóházban küzd tovább a veszprémi női kézilabda csapat.

A női kézilabda NB I 21. fordulójában a Békéscsaba kiváló hajrájának köszönhetően négygólos győzelmet aratott a Veszprém ellen, így a nyolcadik helyről várhatja az alapszakasz utolsó fordulóját. Róth kálmán együttese az alsóházban folytatja a küzdelmet.

A hazaiak jó kezdése után a félidő hajrájában a fiatal veszprémi gárda a szépszámú közönség némi meglepetésére egygólos vendég vezetésnél térhetett rövid pihenőre, 13:14.

Fordulás után felváltva vezettek a csapatok (31. perc: 13:15, 35. perc: 16:15, 42. perc: 17:19!), majd egyenlő volt az állás, 47. perc: 20:20. A vége előtt bő tíz perccel még döntetlenre állt a kiesés ellen harcoló két együttes ütközete, amely a hazai csapat számára volt különösen fontos, hiszen egy esetleges győzelemmel megelőzhette volna a DVSC-t, és feljöhetett volna a nyolcadik helyre.

Nos, végül teljesítette a kitűzött célt a viharsarki együttes, hiszen a hajrában egy 4:0-s szériának köszönhetően magabiztos előnyt harcolt ki magának az utolsó percekre, amelyből nem is adott lejjebb, 28:24.

Jegyzőkönyv. Női kézilabda NB I., 21. forduló: EG BKC – V. Barabás DT KC 28:24 (13:14). Békéscsaba, 1800 néző. V.: Dobrovits, Tájok. EG BKC: Sipeki – Csáki 4, Nyikolajenko 6 (4), Szögi 2, Szabó V. 5, Walfisch 2, Gávai 3. Csere: Dömény-Veress, Terenyi (kapusok), Glusica 6, Dombi, Hanczvikkel, Barján, Kelemen. Edző: Bakó Botond. Barabás: Pásztor – Vesztergombi 2, Tóth E. 6 (5), Planéta 7, Kurucz 2, Tóth G. 4, Pelczéder. Cs: Szemerey (kapus), Takács B. 2, Hajtai, Marincsák 1, Horváth D. Edző: Róth Kálmán.