Az utolsó pillanatig nyílt volt a meccs...

Ami egy héttel ezelőtt boldoggá tette a szurkolókat, az most bosszantotta őket!

Egy héttel ezelőtt a pápaiak elleni megyei rangadón - hatalmas izgalmak közepette - elért kétpontos győzelem után a közönség nagyszerű hangulatban ünnepelte a VESC NB I/B-s férfi kosárlabda csapatát. A péntek esti, a szerény képességű Budafok elleni kétpontos siker most is megszületett ugyan, de a hajrában az idegbaj kerülgette a vezetőket, s a nézőket egyaránt...

Az első negyed játéka még nem árulta el a drámai végkifejletet, hiszen a csonka csapat (többen hiányoztak, s akadt aki csak rövid ideig állhatott rendelkezésre) tizenkét pontos előnyt szerzett, 23:11.

A második tíz perc azonban kibrándító volt (22:23), de még mindíg maradt a nagyszünetben kilenc pontnyi előny: 45:34.

A találkozó harmadik etapjában a hazaiak rengeteget hibáztak védekezésben és támadásban is, míg a budafokiaknak minden "bejött": 8:18! Az eddigi előny egy pontra csökkent, 53:52.

A meglehetősen alacsony színvonalú játék negyedik szakaszában aztán a bakonyiak továbbra is alaposan próbára tették a vezetőik és a lelátó népének az idegeit. Teljesítményükre csak az lehet a mentség, hogy az utolsó előtti helyen tanyázó ellenféllel szemben azért végül csak-csak begyűjtötték a győzelemért járó pontokat...

Jegyzőkönyv. Férfi kosárlabda NB /B.: VESC - Budafok KK 73:71 (23:11, 22:23, 8:18, 20:19). Veszprém, 200 néző. V.: Benedek, Németh, Dombay. VESC: Oltárczy 9, Kováts 24, Szlávik 13, Hoffmann 14, Czakó 8. Csere: Sefcsik 5, Kelemen, Horváth. Edző: Petőfi Áron. Az ellenfél legjobb dobói: Drevenka 30, Vajda 14, Károly 11.