BL-negyeddöntőben a Chelsea és a Real

Labdarúgó BL-nyolcaddöntő: Chelsea-Galatasaray 2:0 , Real Madrid-Schalke 04 3:1.

A Chelsea és a Real Madrid bejutott a sorozat legjobb nyolc csapata közé a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján.

A londoniak már az első félidőben eldöntötték a Galatasaray elleni, hazai visszavágót, ugyanis a szünetben 2:0-ra, összesítésben pedig 3-1:re vezettek, s a fordulás után már nem született újabb gól.

Az idegenbeli meccsen elért 6:1-es győzelem után a Real Madrid otthon is nyert a Schalke 04 ellen, mégpedig a duplázó Cristiano Ronaldo vezérletével.

A portugál támadó immár 242 gólnál jár a Real színeiben, s ezzel beérte a klub örökrangsorában Puskás Ferencet. A vendég németeknél Szalai Ádám a szünetben, csereként állt be.

Eredmények: Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók: Chelsea (angol) - Galatasaray (török) 2:0 (2:0). Továbbjutott: a Chelsea, 3:1-es összesítéssel.

Real Madrid (spanyol) - Schalke 04 3:1 (1:1). Továbbjutott: a Real Madrid, kettős győzelemmel, 9:2-es összesítéssel.

Szerdán játsszák: Manchester United (angol) - Olimpiakosz (görög), az első meccsen: 0:2. Borussia Dortmund (német) - Zenit (orosz), az első meccsen: 4:2.

A múlt héten játszották: Bayern München (német) - Arsenal (angol) 1:1 (0:0) Továbbjutott: a Bayern München, 3:1-es összesítéssel.

Atlético Madrid (spanyol) - AC Milan (olasz) 4:1 (2:1) Továbbjutott: az Atlético Madrid, kettős győzelemmel, 5:1-es összesítéssel.

FC Barcelona (spanyol) - Manchester City (angol) 2:1 (0:0). Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 4:1-es összesítéssel.

Paris Saint-Germain (francia) - Bayer Leverkusen (német) 2:1 (1:1). Továbbjutott: a PSG, kettős győzelemmel, 6:1-es összesítéssel.

A negyeddöntő sorsolását a hirado.hu információja szerint pénteken tartják Nyonban.