Magyar motoroslány lenyűgöző sikere Katarban

A 22 éves motoros a pénteki versenyén nem talált legyőzőre, így a dobogó legfelső fokára állhatott a saját kategóriájában.

Kis Viktória egészen elképesztő bravúrt hajtott végre a Losail Ázsiai bajnokság 4. fordulójában. A H-Moto Team versenyzője Losail Asian Road Racing Series utolsó három futamán ülhet motorra. Kis Viktória hétvégéje a csütörtöki szabadedzéssel kezdődött, amit az időmérő követett. A pénteki napja már jóval zsúfoltabb volt, hiszen a rövid bemelegítő után két versenyen is bizonyítania kellett.

Az első futamot délután rendezték a MotoGP második szabadedzése előtt, ahol Kis a 18. helyről rajtolhatott. A remek előzéseknek köszönhetően végül a 12. helyen intették le, ami azt jelentette, hogy a saját kategóriájában ő lett a legjobb. A fiatal magyar lány sikerének többek között Valentino Rossi és Marc Marqzet is szemtanúi lehettek, hiszen a 2014-es MotoGP szezonnyitónak is Katar ad otthont.

A második futamot már villanyfényben rendezték, hiszen helyi idő szerint este 10-kor rajtolt el a mezőny. Az első körökben nem csak az ellenfelekkel kellett szembenéznie honfitársunknak, hanem a váltóval is, ami egy hiba miatt hátráltatta Viktóriát.

A visszaesés után a H-Moto Team versenyzője megoldotta a problémát és remek köridőinek köszönhetően a 13. helyen intette le a kockás zászló, ami a kategóriájában a második helyre volt elég. Kis Viktória tehát mind a két versenyén dobogóra álhatott a saját kategóriájában, így minden oka megvan az ünneplésre neki és a csapatának.