Megőrizték helyüket az élvonalban

A Barabás DT KC kiütéses győzelmet aratott a kieső Eger otthonában.

A női kézilabda NB I. alapszakaszát követő rájátszás hétvégi fordulójában a veszprémiek fiatal csapatából sérülés miatt hármas is hiányoztak. Az utolsó helyen szomorkodó egriek ellen azonban Planéta, Tóth E. és Marincsák nélkül is csak a győzelem volt elfogadható.

Bár a találkozó elején egy ideig fej-fej mellett (3:4) haladtak a csapatok, az idő teltével azonban kijött a két gárda felkészültsége közötti különbség és mintegy húsz perc elteltével már tetemes volt a Barabás előnye, 5:11. Az első félidő végét 11:18-as állásnál jelezték a játékvezetők.

Fordulás után sem változott a küzdelem képe. Különösen Tóth E. és Kurucz volt elemében, ketten együtt végül 21 góllal járultak hozzá a végül kiütéses vendég győzelemhez. Ezzel a bakonyiak két fordulóval a befejezés előtt bebiztosították az NB I-ben maradásukat.

Jegyzőkönyv. Női kézilabda NB I., rájátszás a 9-12. heklyért: Eszterházy KFSC - V. Barabás DT KC 23:37 (11:18). Eger, 100 néző. V.: Medve R., Nagy L. Eszterházy KFSC: Ferenczi – Hárs 2, Gyimesi 2, Petrovics 1, Sári 13, Bárány, Héjjas 2. Csere: Fekete (kapus), Molnár N. 2, Németh L., Benedek, Todorovics 1, Balázs N., Gasková. Edző: Herczeg Béla. Barabás: Szemerey – Hajtai 3, Kurucz 11, Takács 2, Horváth D. 5, Tóth G. 10, Pelczéder 1. Csere: Pásztor (kapus), Kokas 4, Kiskartali, Gulyás 1. Edző: Róth Kálmán.