Győrben maradt a legértékesebb kupa

Megvédte címét a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC, miután a négyes döntő vasárnapi fináléjában 27:21-re legyőzte a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát.

A Győr remekül játszott a döntő első félidejében, minden téren - támadásban, védekezésben, kapusteljesítményben - jobb volt ellenfelénél, már 12:6-ra is vezetett, a szünetben pedig 15:10 volt az állás. A folytatásban hatékonyabban játszottak a vendégek, de az ETO újabb diadala nem volt kérdéses.

A Győr és a Buducsnoszt korábban 12-szer találkozott az európai porondon, hatszor nyert az ETO, négyszer döntetlen született, és kétszer a Podgorica győzött. A BL mostani kiírásában a győriek csupán kétszer veszítettek pontot, mindkétszer a montenegróiakkal játszottak döntetlent. Döntőben eddig kétszer meccseltek. A 2006-os KEK-fináléban a Győr hiába ért el 25:25-ös döntetlent Podgoricában, a Buducsnoszt 26:23-ra győzött Győrben, így övé lett a serleg. A 2012-es BL-döntőben az ETO kétgólos előnyt (29:27) szerzett a veszprémi "hazai" pályán, de a rivális otthon 27:25-re nyert, így idegenben lőtt több góllal nyert.

A mostani fináléban már pályára léphetett Milena Knezevic, aki március 9-én, a középdöntőben szándékosan lefejelte Görbicz Anitát, és tettéért csupán két mérkőzésre szóló eltiltást kapott. A podgoricai játékos óriási füttyöt kapott a bemutatáskor és szinte minden labdaérintésekor.

A csarnokban a HVG.hu tudósítása szerint csaknem 300-an drukkoltak a Buducsnoszt sikeréért, 9700-an viszont a győriekért szorítottak.

Jegyzőkönyv. Női kézilabda Bajnokok Ligája döntő: Győri Audi ETO KC - Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27:21 (15:10). Budapest, Papp László Sportaréna, 9500 néző. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák). ETO: Lunde – Bognár-Bódi 2, Bulatovics 3, Görbicz 7 (2), Löke 4, Amorim 4, Kovacsics 2. Csere: Herr O. (kapus), Tervel, Hornyák Á., Orbán A. 4, Korsós 1, Soós, Hornyák D., Sirián. Edző: Ambros Martín. Buducsnoszt: Woltering – R. Petrovics 1 (1), Neagu 7, Cvijics 4, Sz. Lazovics, Byzdra 1, Mehmedovics 1. Csere: Zderic (kapus), Jezic, Dalby 5, Knezsevics 2, Gjorgjievszka. Edző: Dragan Adzsics.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 4:2, 14. p.: 7:2, 24. p.: 12:6, 28. p.: 13:9, 38. p.: 17:14, 46. p.: 20:16, 51. p.: 22:17, 54. p.: 25:19.