Emberhátrányban, büntetőkkel írt történelmet Costa Rica

A Costa Rica-i együttes tizenegyesekkel verte Görögországot, így először jutott be a legjobb nyolc közé.

Komoly tétje volt ennek a találkozónak, hiszen mindkét együttes komoly mérföldkőhöz érkezett: a görögök eddig még sosem jutottak nyolcaddöntőbe, és most esélyük volt arra, hogy a legjobb nyolc közé verekedjék magukat, de ez még Costa Ricának sem sikerült, így mindenképp történelmi meccsnek néztünk elébe.

Az első félidő azonban csalódás volt, hiszen egyik csapat sem tett túl sokat a gólért és a sikerért, hiszen fél óra telt el az első kapura tartó lövésig.

A szünet után már változott a játék képe, bár Ruiz a semmiből szerzett vezetést Costa Ricának. Az 52. percben ugyanis Bloanos okosan visszagurított labdáját a bal alsóba helyezte, 1:0. A 66. percben aztán Duarte egy fölösleges szabálytalanság után megkapta második sárgáját, így Costa Rica tíz emberre fogyatkozott, a kiállítást követően pedig a görögök ráültek a labdára, de komoly helyzetig nem jutottak.

Mindenki elkönyvelte már az 1:0-s sikert, de a 91. percben Gekas lövését Navas csak Sokratis elé tudta paskolni, a görög játékos onnan pedig már nem hibázott, így az utolsó utáni pillanatban mentette hosszabbításra a meccset, 1:1.

Az extra időben a görögök uralták a mérkőzést, de hiába igyekeztek, képtelen voltak ismét eredményesek lenni, Costa Rica pedig egy-két kontrából alakított ki veszélyt az ellenfél kapuja előtt.

Végül a büntetőpárbajban három hibátlan kör után, 4:3-nál Gekas hibázott, így az utolsó Costa Rica-in múlt minden: Umana higgadtan a hálóba lőtt, így tovább lőtte csapatát.

A közép-amerikaiak a Sport24.hu tudósítása szerint a negyeddöntőben Hollandiával találkoznak majd.