Bronzérmes a női válogatott a Balaton Kupán

Markó Edina együttese 3:1-re legyőzte a horvátokat Balatonfüreden.

A románoktól elszenvedett 2:1-es vereség után női A-válogatottunk a horvátok ellen zárta a Balaton Kupa küzdelmeit. Ezen a mérkőzésen a szakmai stáb már nem számíthatott Fenyvesi Evelin játékára, a fiatal középpályás a románok ellen elülső keresztszalag-szakadást szenvedett, még a héten megműtik a térdét.

A kezdés nem is sikerülhetett volna jobban, Vágó már a 2. percben eredményes volt, a 3. percben pedig máris megduplázta góljai számát. Az első negyedóra végén jött a harmadik magyar találat, ezt Zeller jegyezte. A szünetig akár újabb gólokat is szerezhettünk volna, de a biztos előny tudatában már nem volt az igazi a koncentráció az ellenfél kapuja előtt.

A szünet után kiegyenlítettebbé vált a meccs, a horvátok is el-eljutottak a kapunkig, sőt az 58. percben a szépítő találatot is megszerezték. A győzelmünk azonban egy percig sem forgott veszélyben, 3:1-re megnyertük a találkozót, ezzel az MLSZ.hu tudósítása szerint harmadik helyen zártuk a Balaton Kupát.

Jegyzőkönyv. Magyarország - Horvátország 3:1 (3:0). Balatonfüred, 100 néző. Magyarország: Kovács - Szabó (Pinczi, 46.), Szeitl, Tálosi, Tóth - Csiszár, Rácz (Marsai, 59.) - Zeller (Partin, 90.), Szuh, Sipos (Dénes, 59.) - Vágó (Zimányi-Kovács, 86.). Szövetségi kapitány: Markó Edina. A magyar gólszerzők: Vágó 2, Zeller.