Bouadla butasága a Loki BL-kupaszereplésébe került

A bajnoki címvédő Loki 3:1-re kikapott a BATE Boriszovtól, így 3:2-es összesítéssel kiesett.

Álomszerűen indult, rémálomszerűen végződött a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik fordulójának visszavágója. A Debrecen az első meccsen 1:0-ra nyert hazai környezetben, ráadásul a visszavágót is remekül kezdte a magyar csapat.

Az első negyed órában nagy mezőnyfölényben játszott a Loki, aminek meg is lett az eredménye. Seydi lépett ki a védők szorításából, Csernyik kapus pedig utolsó emberként kaszálta el. A játékvezető a büntetőpontra mutatott, de a hálóőr csak sárga lapot kapott. A tizenegyeshez Sidibe állt oda, magabiztosan értékesítette, így összesítésben már 2:0-ra vezetett a DVSC.

A folytatásban átvette a kezdeményezést a fehérorosz gárda, de az egyenlítés közelében sem jártak, egészen addig, míg a játékrész hajrájában Bouadla megkapta a második sárga lapját, így tíz emberre fogyatkozott a Debrecen.

Nem kellett sok a boriszoviaknak, hogy kihasználják emberelőnyüket, egy perccel a kiállítást követően Volodko lőtte át a cívisvárosiak védelmét, így 1:1-re módosult az állás.

A szünet után rákapcsolt a fehérorosz gárda, s bár nagy helyzeteik nem voltak, sikerült megszerezniük a hőn áhított vezetést. Egy beadásra Rogyionov érkezett remekül s védőit és a kapust is megelőzve passzolt a jobb alsóba, 2:1.

A hajrára minden energiáját mozgósította a Loki, de mikor a negyedik játékvezető hat perc hosszabbítást jelzett, érezni lehetett, hogy baj lesz. A Debrecen nem bírta ki újabb kapott gól nélkül, a 94. percben Krivec fejese (3:1) kiejtette a magyar csapatot "Európából".

Jegyzőkönyv. Labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező, 3. forduló, visszavágó: BATE Boriszov (fehérorosz) - Debrecen 3:1 (1:1). Boriszov, Boriszov Aréna. V.: Johannesson (svéd). Gólszerzők: Volodko, Rogyionov, Krivec, ill. Sidibe (11-esből).

Továbbjutott: 3:2-es összesítéssel a Bajnokok Ligájába a BATE. A Debrecen az Európa Ligában folytathatja.