Kézi-BL: kicentizte a Veszprém

Egyetlen góllal nyert a francia Montpellier ellen az MKB-MVM-Veszprém a Bajnokok Ligája C csoportjában.

Kettőből kettő: ez a csapataink mérlege a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában. Tudniillik a MOL-Pick-Szeged előzőleg magabiztosan nyert Dániában, hogy aztán később a Veszprém is behúzza soros meccsét.

Nemcsak soros meccs volt ez, hanem szoros is, nagyon. Az első félidőben ugyan dominált a Veszprém, s két alkalommal elment négy góllal (10:6, 12:8) is, a franciák szívósan tapadtak - a szünetre 14:11-gyel vonultak a csapatok.

A folytatásban 17:17-nél egyenlítettek a vendégek, s ezt követően csak borzalmasan nehezen sikerült végig tartani az előnyt, a vendégek rendre közelítettek.

A legvégéig izgalmas maradt a meccs a Sport24.hu tudósítása szerint, hiszen 30:29 lett a vége. Momir Ilics lőtt a 30. magyar találatot az utolsó percben, erre válaszolt még Grebille, de egy gól még maradt az előnyből.

Harmadik meccsét is megnyerte tehát a Veszprém, a Montpellier a Celje legyőzése után nem tudta megismétleni bravúrját.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 3. forduló: MKB-MVM Veszprém – Montpellier Agglomeration HB (francia) 30:29 (14:11). Veszprém, 5000 néző. V.: Cohen, Peretz (izraeliek). Veszprém: Mikler – Gulyás 2, Zeitz 2, Sulic 3, Rodriguez 1, Ilics 6, Ugalde 2. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, Nilsson 5, Marguc 2 (2), Ruesga 2, Nagy L. 2, Iváncsik G. 3. Edző: Carlos Ortega. Montpellier: Losert – Gajic 2, Dolenec 1, Gaber, Mackovsek 1, Tej 3, Guigou 2. Csere: Siffert (kapus), Kavticsnik 9 (4), Grebille 9, Gutfreund 1, Borges 1. Edző: Patrice Canayer.

A csoport másik meccsén: Vardar Szkopje (macedon) – Rhein-Neckar Löwen (német) 28:25 (13:13). Csütörtökön játszották: Csehovszkije Medvegyi (orosz) – Celje (szlovén) 30:35 (15:17).