A hajrá ezúttal a vendégeknek kedvezett

Megszerezte első idegenbeli győzelmét az idei bajnokságban a veszprémi futsalcsapat.

A futsal NB I. soronkövetkező fordulójában a hajdúság fővárosába látogatott a bakonyi gárda. A debreceni egyetemisták ellen jól kezdett Madarász János együttese, egy (szerencsés) öngóllal vezetést szerzett, amit ugyan a hazaiak hamar kiegyenlítettek. A félidei pihenőre viszont mégiscsak előnnyel vonulhatott a vendégegyüttes.

Fordulás után a kitámadó DEAC ellen két pompás lövéssel 4:1-re elhúzott a Veszprém. A hajrában az egyre többet kockáztató egyetemisták ellen Bényiék rendre jobban jöttek ki az összecsapásokból. Ezeknek a szituációknak az eredményeként (plusz Reveland kapus bravúrjai, büntető hárítása) végre megszületett az első idegenbeli siker.

Jegyzőkönyv. DEAC FC - 1. FC Veszprém 3:6 (1:2). Debrecen, 200 néző. V.: Viczián (Benyovszki, Petrovszki). DEAC: Szalánczi - Angyalos, Fekete, Nagy I., Berecz. Csere: Katona (kapus), Kiss A., Fábri, Varga D., Végső. Szentjobbi, Tar G., Mezei, Kerti. Edző: Darányi Antal. Veszprém: Reveland - Finta, Tar, Boromisza G., Tatai. Csere: Kasza (kapus), Bényi, Boromisza D., Marton, Szabadfi, Vas, Gulyás. Edző: Madarász János. Gólszerzők: Fekete a 7., Berecz a 33. és a 38. percben, illetve Nagy I. a 3. (öngól), Szabadfi a 15. és a 36., Tatai a 28. és a 40., Bényi a 30. percben.